Darmowe jedzenie? Interweniowała Policja w jednym z lokali. Bełchatów.

„Czy wiesz, że opuszczenie restauracji bez opłacenia rachunku za posiłek to wykroczenie szalbierstwa, zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

6 października 2023 roku oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech mężczyzn, którzy nieuregulowani rachunku za posiłek. Na miejscu w restauracji przy ulicy Dąbrowskiego w Bełchatowie mundurowi zastali pracownicę, która poinformowała, że około godziny 17.00 do lokalu przyszło trzech mężczyzn, którzy byli pod widocznym wpływem alkoholu. Każdy z nich zamówił posiłek, a kiedy został im podany i kelner poprosił o uregulowanie należności, dwóch mężczyzn natychmiast opuściło lokal. W tej sytuacji pracownik poprosił o zaplecenie rachunku trzeciego z klientów. Niestety i on pośpiesznie opuścił lokal twierdząc, że idzie poszukać kolegów. W tej sytuacji właściciele restauracji zareagował i poszli za oddalającymi się mężczyznami, jednocześnie informując oficera dyżurnego o przebiegu zdarzenia. Mundurowi zastali ujętych nieuczciwych klientów pod jednym z bloków na osiedlu Dolnośląskim. Mężczyźni w wieku 39, 40 i 43 lat zostali wylegitymowani, tłumaczyli policjantom, że nie uregulowali rachunku ponieważ nie mieli pieniędzy, aby zapłacić za posiłek. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.
Przypominamy, że Kodeks Wykroczeń stanowi, iż opuszczenie restauracji bez opłacenia rachunku za posiłek to wykroczenie szalbierstwa, zagrożone karą  aresztu (od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności (1miesiąc) albo grzywny (nawet do 5000 złotych). Dodatkowo wobec osoby dopuszczającej się tego czynu może zostać orzeczony obowiązek zapłaty równowartości wyłudzonego mienia na rzecz restauratora.”

zrodlo belchatow.policja.gov.pl

zdjecie pixabay.com