Zamknięte drogi. 1 listopada.

„Jak co roku w Dzień Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza przy alei Włókniarzy zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wprowadzone zmiany mają na celu usprawnienie ruchu podczas dojazdu do nekropolii. Inną trasą pojadą te emzetki linii nr 10. Podobnie, jak w latach poprzednim, okolice nekropolii patrolować będą straż miejska i policja.

Dzień Wszystkich Świętych zwykle wiąże się z natężonym ruchem wokół cmentarzy. Aby ułatwić poruszanie się zarówno pieszych, jak i kierowców, tego dnia wokół nekropolii przy alei Włókniarzy miasto wprowadzi zmianę organizacji ruchu.

Zmiana organizacji ruchu

Będą one takie same jak w latach poprzednich. Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic: Czaplinieckiej i Lipowej. Dojechać i wrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną. Odcinek ten tradycyjnie już służyć będzie jako parking. W związku z tym ruch odbywać się będzie ulicą Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej – Lipową w kierunku Wrocławia.

Dojechać i wrócić z cmentarz będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Z kolei wyjazd z cmentarza możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną. Szczegółowa mapa z planowaną zmianą organizacji ruchu znajduje się pod artykułem.

– Prosimy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, zarówno strażników miejskich jak i policji. Będziemy pomagać parkować pojazdy oraz pilnować porządku. Prosimy także o wcześniejsze udanie się na cmentarz, nie na ostatnią chwilę. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwowych momentów, bo tego dnia ruch przy cmentarzu pewnie będzie duży – mówi komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

Dodatkowo strażnicy będą mieć ze sobą startery. Każdy zatem kierowca, który będzie mieć problem z uruchomieniem swojego samochodu, może liczyć na pomoc. W tym celu wystarczy zadzwonić pod całodobowy numer alarmowy 986. Można także taką potrzebę zgłosić strażnikom bezpośrednio na cmentarzu lub jego okolicy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, funkcjonariusze przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierowców, jak i pieszych, bo o potrącenie w takich warunkach, a zwłaszcza po zmroku, nietrudno. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Robiąc zaś porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów – dodaje komendant Barasiński.

Komunikacja miejska

Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linii będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicamiCzapliniecką i Lipową.”

zrodlo belchatow.pl