Potrącenie na pasach.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszych. Niestety to już kolejne zdarzenie, w którym ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach. Przypominamy, kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych. Pieszy natomiast zanim wejdzie na jezdnię ma obowiązek rozejrzeć się, upewnić, że wejście na pasy jest dla niego bezpieczne!

  • Informacje o potrąceniu dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał 12 listopada 2023 roku, tuż przed godziną 17.00. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Kościuszki w Zelowie. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu w Zelowie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstępnie ustalili jego przebieg. Z zebranych na tę chwile informacji, wynika, że 20-letni kierowca fiata seicento, na przejściu dla pieszych potrącił 73-latka oraz towarzyszącą mu 39-letnią kobietę. Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, na którym znajdowali się piesi, w wyniku czego potrącił ich przodem swojego pojazdu. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Poszkodowani z obrażeniami zostali przewiezieni na bełchatowskiego szpitala.  Kierujący fiatem był trzeźwy. Grupa wypadkowa z bełchatowskiej komendy wykonała oględziny pojazdu oraz samego miejsca zdarzenia. Ustaleni zostali także świadkowie zdarzenia. Teraz funkcjonariusze z Komisariatu w Zelowie dokładnie badają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Niestety to już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wielu takich sytuacji można uniknąć, wystarczy na drodze zachować ostrożność, bacznie obserwować otoczenie, poruszać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, zmniejszyć prędkość szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, tak aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo.”

zrodlo belchatow.policja.gov.pl