Zamknięte ulice . Niedziela .

„Biegacze z różnych stron kraju, a także zagranicy przyjadą do Bełchatowa, aby pobiec w „Bełchatowskiej Piętnastce”. To jedna z najstarszych imprez biegowych w regionie i największe miejskie wydarzenie sportowe w roku. Bieg już w najbliższą niedzielę 19 listopada. Sprawdź, jak będzie przebiegać trasa i jakie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. 

Na starcie Bełchatowskiej Piętnastki stanie 700 zawodników. 500 z nich pobiegnie w „Bełchatowskiej Piętnastce”, zaś 200 w biegu towarzyszącym na 5 km. Trasa obydwu będzie prowadzić miejskimi ulicami, zarówno głównymi jak i bocznymi. Między innymi takimi jak: Dąbrowskiego, Olsztyńską, Staszica. Start i metę organizatorzy tradycyjnie wyznaczyli przy hali Energia. Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w regionie. W tym roku obchodzimy jego 40-lecie. Tradycja Piętnastki sięga 1983 roku. Przez kilka lat – od 1995 do 2008 roku – zawody były zawieszone. Powróciły w 2009 roku i nie zmiennie cieszą się sporą popularnością wśród biegaczy z różnych stron kraju, a nawet świata. Jak dotąd wśród zwycięzców poprzednich edycji, oprócz naszych rodaków, są także Ukraińcy, Słowacy czy Kenijczycy. Bełchatowska Piętnastka to jedna z najważniejszych sportowych imprez w mieście. Wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują ją Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Miejskie Centrum Sportu. 

Bełchatowska Piętnastka. Na kierowców będą czekać utrudnienia

W związku z Biegiem Ulicznym Bełchatowska Piętnastka w godzinach 11:30-14:00 na kierowców czekać będą utrudnienia w ruchu na ulicach:

 • Dąbrowskiego,
 • 1 Maja,
 • Staszica,
 • Olsztyńskiej,
 • Kujawskiej,
 • Kaliskiej,
 • Łowickiej,
 • Chełmińskiej,
 • Słonecznej,
 • Sienkiewicza,
 • Kempfinówka,
 • Grota Roweckiego,
 • Piłsudskiego,
 • Kwiatowej,
 • Okrzei.

Zaś na odcinku od skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Grota Roweckiego do ulicy Okrzei ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w stronę ulicy Okrzei.

Natomiast częściowo z ruchu wyłączone zostaną:

 • ulica Olsztyńska od ulicy Wspólnej do ulicy Kujawskiej,
 • ulica Okrzei od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego

i na tych ulicach ruch będzie wahadłowy.

Pozostałe ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu. Utrudnienia potrwają w niedzielę od godziny 11:30 do 14:00. Z uwagi na krótkotrwały charakter biegu objazdy nie zostały wyznaczone.

Ze względu na zamknięcie wspomnianych ulic oraz dróg wystąpią również utrudnienia w ruchu na ulicach do nich prostopadłych. Poza tym organizatorzy biegu zaznaczają, że policja będzie prowadzić ruch wahadłowy wszędzie tam, gdzie tylko będzie istniała w danej chwili taka możliwość.

Nad bezpieczeństwem uczestników tego sportowego wydarzenia będą czuwać policjanci. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników organizatorzy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności . Ponadto proszą o przekraczanie ulic w miejscach do tego wyznaczonych przy pomocy służb mundurowych, osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym oraz organizatorów.

Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!

Inaczej pojadą również miejskie emzetki 

W godzinach trwania biegu ulegną zmianie trasy przejazdu linii komunikacyjnych.

Linia numer 2 kierunek Szpital – kurs z godziny 11:15 i 13:00, autobus z ulicy Rotmistrza Pileckiego pojedzie prosto ulicą Kościuszki do ulicy Bawełnianej i skręci w lewo w ulicę Piłsudskiego, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy ulicy 1 Maja, Staszica, Czyżewskiego i Placu Wolności.

Linia numer 2 kierunek Rynek Grocholski – kurs z godziny 11:55 i 13:35, autobus z ulicy Piłsudskiego pojedzie ulicą Kwiatową i skręci w prawo w ulicę 1 Maja, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy Placu Wolności, ulicy Czyżewskiego, Staszica i ulicy 1 Maja /stadion/.

Linia numer 3 kierunek Lipowa /Nadleśnictwo/ – kurs z godziny 12:15, autobus z ulicy Staszica skręci w lewo w ulicę Okrzei i dojedzie do ulicy 1 Maja, skręci w prawo w ulicę Kościuszki, wjedzie w ulicę Bawełnianą i skręci w lewo w ulicę Piłsudskiego, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy ulicy Staszica /św. F. Kowalskiej/, 1Maja /stadion/, Dąbrowskiego i Kwiatowej.

Linia numer 3 kierunek Rynek Grocholski – kurs z godziny 13:12, autobus pojedzie prosto ulicą Okrzei i skręci w prawo w ulicę Staszica, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy ulicy Dąbrowskiego, 1 Maja /hala sportowa, Staszica /os. Słoneczne/.

Linia numer 10 kierunek Budryka /pętla/ – kurs z godziny 11:16, autobus pojedzie prosto ulicą Okrzei i skręci w lewo w ulicę Staszica, następnie w prawo w ulicę św. F. Kowalskiej, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy ulicy Dąbrowskiego i 1 Maja /hala sportowa/.

Linia numer 10 kierunek Przemysłowa – kurs z godziny 13:20, autobus z ulicy św. F. Kowalskiej skręci w lewo w ulicę Staszica, następnie skręci w prawo w ulicę Okrzei i dojedzie do ulicy 1 Maja, skręci w prawo w ulicę Kościuszki, wjedzie w ulicę Bawełnianą i skręci w lewo w ulicę Piłsudskiego, dalej trasa bez zmian. Pominięte zostaną przystanki przy ulicy 1Maja /stadion/, Dąbrowskiego i Kwiatowej.”

zrodlo belchatow.pl