Nowy Blok TBS-u gotowy.

” Nowy blok BTBS-u przy ul. św. Alberta Chmielowskiego jest już gotowy. Lokatorzy mają odebrać klucze do 39 mieszkań do końca marca. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł, z czego 1,6 ml zł dołożyło miasto, które ponadto przekazało spółce teren pod budowę.

To już trzeci blok Bełchatowskiego Towarzystwa Społecznego przy ul. św. Alberta Chmielowskiego, w 2015 roku spółka oddała bowiem do użytku w tej lokalizacji dwa bliźniaczo podobne budynki mieszkalne. Budowa ostatniego ruszyła w czerwcu 2018 roku i trwała nieco ponad 1,5 roku. Na sześciu kondygnacjach powstało 39 mieszkań o różnym metrażu, każde z balkonem i funkcjonalnym układem pomieszczeń. Dwanaście trzypokojowych lokali ma powierzchnię 67 m2, ponadto w budynku znajduje się siedem kawalerek (sześć o pow. 31 m2 i jedna o pow. 38 m2), dwa mieszkania dwupokojowe z aneksem kuchennym (o pow. 50 m2) praz osiemnaście dwupokojowych z kuchnią (sześć ma pow. 51 m2 i dwanaście – 53 m2). – Co ważne lokale są w stanie gotowym do zamieszkania. To znaczy w pokojach ułożone zostały panele podłogowe, z kolei łazienki wyposażyliśmy w armaturę sanitarną, glazurę i terakotę. Lokatorzy otrzymają też kuchnię elektryczno-płytową – tłumaczy prezes BTBS Zbigniew Kuchciak.

Kiedy najemcy będą mogli się wprowadzić do swoich mieszkań? – Po zakończeniu wszystkich niezbędnych formalności, czyli po dostarczeniu przez mieszkańców wymaganych przez ustawę o TBS-ach zaświadczeniach z Urzędu Skarbowego. Wówczas pozostanie tylko zwołanie Komisji Mieszkaniowej i przekazanie kluczy. Planujemy zrobić to do końca marca, zgodnie z zawartymi wcześniej umowami – dodaje prezes Kuchciak.

W nowym bloku dla wygody mieszkańców zamontowana została także winda, na każdym piętrze znalazło się także miejsce na wózkownie, wszystkie lokale posiadają również własne piwnice. W ramach inwestycji przy budynku wybudowany został także parking na 40 samochodów. Warto dodać, że wraz z oddaniem nowego bloku planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Chmielowskiego od strony BINŻ-u. Ma tam obowiązywać ruch jednokierunkowy z miejscami postojowymi wzdłuż ulicy. Całość kosztowała nieco ponad 7 mln zł, z czego 1,6 mln zł dołożyło miasto. Pozostałe pieniądze to środki własne BTBS, partycypacja najemców oraz zaciągnięty przez spółkę kredyt w ramach programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. Przypomnijmy, że nowy blok na os. Olsztyńskim to już siódmy budynek mieszkalny BTBS. Wcześniej spółka postawiła już bloki przy ul. Fabrycznej, Targowej, Czyżewskiego, kard. S. Wyszyńskiego i dwa przy Chmielowskiego, w których w sumie mieszkania otrzymało wcześniej 237 rodzin. „

źródło/zdjęcie: belchatow.pl