Triada Biegowa w nowej odsłonie.

„Piątką Przez Las to nowość w tegorocznej Bełchatowskiej Triadzie Biegowej. Wydarzenie zaplanowane jest na 5 kwietnia, zapisy już trwają. Trzy tygodnie później sportowcy zmierzą się z Biegiem Nocnym, a w listopadzie z Bełchatowską Piętnastką.”

” Miejskie Centrum Sportu po raz trzeci już zaprasza do startu w bełchatowskiej triadzie – cyklu trzech biegów na 5, 10 i 15 kilometrów. Tegoroczna edycja będzie się jednak różnić od poprzednich. Bieg Tropem Wilczym, który do tej pory rozpoczynał triadę, nie będzie już wchodził w jej skład. W to miejsce MSC przygotował nowy, tym razem przełajowy bieg – Piątką Przez Las.

–  W przypadku biegu Tropem Wilczym z góry mieliśmy narzucony limit startujących. Poprzednie lata pokazały, że chętnych, aby pobiec w pierwszym biegu triady jest znacznie więcej niż miejsc startowych – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu. – Dlatego w tym roku Tropem Wilczym nie będzie wchodził w skład triady. W to miejsce będzie nowy bieg – Piątką Przez Las. Dzięki temu w trójbiegu będzie mogło wystartować więcej osób – dodaje Szymczyk.

Nowością w 5 kilometrowym biegu jest także przełajowa trasa. Będzie ona prowadzić przez tzw. „Ługi”, czyli tereny bełchatowskiego nadleśnictwa. Start i meta zlokalizowane zaś będą w pobliżu siedziby Jednostki Strzeleckiej przy ul. Rodziewicza. Skąd pomysł na przełajową trasę? – Bieg Nocy i Bełchatowska Piętnastka to biegi uliczne. Chcieliśmy, aby zawodnicy mieli szansę sprawdzić się także na innych trasach. Podpytywaliśmy ich czy byliby zainteresowani przełajem, sporo osób odpowiedziało, że chciałoby zmierzyć się z takim wyzwaniem – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Zapisy na Piątkę Przez Las już trwają, rejestracja prowadzona jest na stronie: DataSport. Na biegaczy czeka 350 miejsc. Lista startowa powoli się zapełnia, jest już na niej blisko 200 osób. Zgłaszać można się już także na drugi etap triady – Bieg Nocny. Zaplanowany jest on na sobotę, 25 kwietnia tradycyjnie w godzinach wieczornych. Tym razem MCS przygotował 400 pakietów startowych, połowa z nich jest już zajęta. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: DataSport, a dodatkowe szczegóły na www.mcs.belchatow.pl.

Miejskie Centrum Sportu wprowadziło też nowości w pakietach startowych. Zarówno przy Piątce Przez Las, jak i Biegu Nocnym swój podstawowy pakiet można rozszerzyć o dodatkowy gadżet. – Jest to praktykowane przy wielu ogólnopolskich biegach. Mamy nadzieję, że ten pomysł spodoba się także naszym biegaczom – tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor MCS Bełchatów.

W przypadku Piątki Przez Las opłata startowa wynosi 30 zł (przy rejestracji do 9 marca) lub 35 zł w przypadku, gdy zapisu dokona się w terminie 10.03-2.04. Swój podstawowy pakiet, w skład którego m.in. wchodzi medal, posiłek na mecie, ekologiczna torba czy ubezpieczenie OC, za dodatkowe 10 zł można wzbogacić o ocieplaną czapko-bufkę. Trzeba jednak dodać, że możliwość zamówienia dodatkowego gadżetu jest tylko do 9 marca. Po tym terminie nie będzie już takiej możliwości.

Podobnie jest także przy Biegu Nocnym. Do 26 marca każdy chętny może rozszerzyć podstawowy pakiet o sportowy ręcznik z nadrukiem nawiązującym do tematyki imprezy. Opłata startowa do 22 kwietnia wynosi 35 zł. „

źródło / zdjęcie : belchatow.pl