Najlepsza Kawa w mieście! Kopalnia Kawy. Plac Wolności 6.

Pomysł na taki biznes powstał z miłości do dobrej kawy. Do tej pory nie było w Bełchatowie miejsca, w którym można by się napić naprawdę dobrze przyrządzonej kawy. Oczywiście są różne lokale, do których można wpaść na małą czarną, ale nie ma miejsca, które zdecydowanie postawiłoby na jakość serwowanych kaw.

Kopalnia Kawy jest jedynym lokalem w mieście, gdzie w specjalnym piecu, wypalane jest ziarno kawowe. To gwarantuje, że gotowa kawa, która używana jest do przygotowywania specjałów, ale także ta, która oferowana jest w sprzedaży detalicznej, zawsze jest świeża. Ma to kluczowe znaczenie dla smaku zaparzanego napoju. Popularność kawy wynika z różnorodności aromatów i smaków, a także z właściwości pobudzających. O ile zawartość kofeiny utrzymuje się na w miarę stałym poziomie, to jeżeli chodzi o walory smakowe, kawa z biegiem czasu je traci, aż do momentu, w którym staje się zupełnie zwietrzała i niesmaczna. Ogólnie przyjmowaną granicą, po której przekroczeniu kawa traci większość aromatu i smaku, jest trzy miesiące od daty wypalenia kawy. Oczywiście w tym czasie należy przechowywać ziarno w odpowiednich warunkach, czyli w zamkniętym opakowaniu. Dlatego popularne kawy, które można kupić w sklepach, smakują tak jak smakują. Ich data przydatności do spożycia ustalana jest na rok czy nawet więcej, w takim wypadku nie ma szans, żeby kawa zachowała dobry smak, nawet jeśli jest pakowana w szczelne woreczki. Zupełnie innym problemem jest kawa zmielona, którą można kupić w sklepach. Tak naprawdę taki produkt nadaje się do wyrzucenia. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele osób, które piją takie kawy i ze względu na pewne przyzwyczajenia nawet ją lubią. Tylko że ten smak ma niewiele wspólnego z prawdziwą kawą, która powinna być zaparzana natychmiast po zmieleniu, gdyż w ciągu kilkunastu minut traci nawet do 80%.

Do kogo jest skierowana nasza oferta?

Najprościej byłoby powiedzieć, że do wielbicieli czarnego napoju. Rzecz w tym, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak powinna i jak może smakować świeża i dobrze przyrządzona kawa. Dlatego mam nadzieję, że ci wszyscy, którzy do tej pory pili tradycyjną „kawę” będą mogli przyjść i przekonać się, że picie kawy może być prawdziwą przyjemnością. Oprócz tego, że prowadzimy małą kawiarenkę, sprzedajemy także kawę ziarnistą pakowaną przez nas w opakowania, także każdy może kupić świeżo paloną kawę czy to będzie osoba prywatna, lokale serwujące kawę u siebie czy ktoś, kto ze względu na charakter pracy przyjmuje klientów i chciałby, żeby kawa, którą częstuje była najwyższej jakości. Jesteśmy też w stanie dostarczać kawę ziarnistą do sklepów i innych punktów sprzedaży. Co więcej, ze względu na to, że sami wypalamy naszą kawę, możemy dostosować się do upodobań naszych klientów. Wiadomo, że różne są gusta smakowe, jedni lubią kawę mocniejszą w smaku, ciemniej paloną, inni preferują łagodniejsze nuty. Mimo że skupiamy się na odmianie Arabica, to mamy też w magazynie odmianę Robusta, także możemy na życzenie przygotować bardziej pobudzające mieszanki.

Gdzie się znajdujemy?

Nasza palarnia znajduje się przy ulicy Plac Wolności 6, niemalże w centrum miasta, tuż obok odrestaurowanego parku. Można do nas przyjść na kawę, wziąć na wynos i delektować się smakiem w trakcie spaceru, można odpocząć w naszym lokalu, w miłej atmosferze poczytać książkę czy popracować na komputerze. 

ul. Plac Wolności 6, 97-400 Bełchatów
Godziny otwarcia:
poniedziałek – oficjalnie nieczynne, ale zazwyczaj jesteśmy w lokalu i wypalamy kawę,
wtorek-czwartek 10-19
piątek – niedziela 10-20
Oferta:
Przede wszystkim świeżo palona kawa, obecnie 7 rodzajów, dodatkowo na miejscu usługi
kawiarniane, doradztwo w zakresie rodzajów kawy, metod parzenia.
Kontakt:
Nr tel. 791 250 254
E-mail: kontakt@kopalnia-kawy.pl
Strona www: kopalnia-kawy.pl
Profil facebookowy: Kopalnia Kawy Bełchatów

Prowadzimy sprzedaż kawy w ziarnach z darmowym dowozem na terenie gminy bełchatowskiej, na
dniach ruszy sprzedaż internetowa za pośrednictwem sklepu internetowego na naszej stronie.