Uderzyła w drzewo.

Policjanci przypominają o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Konsekwencje zimowej pogody i braku ostrożności na drodze mogą mieć przykre skutki. Apelujemy o bezpieczną jazdę, dostosowaną do warunków drogowych. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się przykrymi konsekwencjami.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 4  grudnia 2023, tuż przed godzina 9.00, na drodze krajowej DK74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec. Kierująca oplem astrą, 63-letnia bełchatowianka, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, wpadła do rowu i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta podróżowała sama, była trzeźwa. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Bełchatowianka z obrażeniami odniesionymi na skutek zdarzenia została przewieziona do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdu i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Szczegóły tego wypadku wyjaśnią śledczy w toku prowadzonego dochodzenia.

Konsekwencje zimowej pogody i braku ostrożności na drodze mogą mieć tragiczne skutki. Zimowe warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności, wzmożonej koncentracji, przewidywania zagrożenia. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania kiedy na drogach panują śliskie nawierzchnie, opady, które utrudniają widoczność – to wszystko przyczynia się do wydłużenia drogi hamowania, a od kierowców wymaga większych umiejętności.

zrodlo belchatow.policja.gpv.pl