Do DS Smith autobusem. Nowa linia.

„Od najbliższego poniedziałku emzetki linii nr 2 będą dojeżdżać do strefy inwestycyjnej. Z myślą o pracujących tam bełchatowianach prezydent Mariola Czechowska zdecydowała o wydłużeniu trasy. W związku z tym zmienią się także godziny odjazdów kilku kursów.

W bełchatowskiej strefie inwestycyjnej przy ul. Czaplinieckiej pracuje kilkuset bełchatowian. Mowa m.in. o osobach zatrudnionych w DS Smith. Wiadomo już także, że niebawem dołączą do nich także pracownicy nowego inwestora, czyli Grupy Wielton. By mogli oni dojeżdżać wygodnie, a dodatkowo za darmo do zakładów pracy prezydent Mariola Czechowska zdecydowała o wydłużeniu trasy emzetki linii 2.

– Zdaję sobie sprawę, że bezpieczny i komfortowy dojazd do zakładu pracy jest niezwykle istotny. A taki właśnie zapewnia darmowa miejska komunikacja. Dlatego też na wniosek pracowników DS Smith wydłużamy kursy emzetek. Jestem pewna, że takie rozwiązanie nie tylko poprawi komfort pracujących w strefie bełchatowian, ale także uatrakcyjni samą strefę – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

„Dwójka” będzie jeździć do fabryki DS Smith

W związku z wydłużeniem trasy emzetki nr 2, zmieniają się także godziny odjazdów kilku kursów.

Trasa: Rynek Grocholski – Szpital / krańcówka / – Czapliniecka / DS Smith / 

  • kurs z godz. 5:25 – zmiana na godz. 5:17
  • kurs z godz. 21:25 – zmiana na godz. 21:15

Trasa: Czapliniecka / DS Smith / – Szpital / krańcówka / – Rynek Grocholski

  • kurs z przystanku „Szpital” z godz. 6:05 – zmiana na godz. 6:15
    kurs z przystanku „Szpital” z godz. 14:10 – zmiana na godz. 14:15
    kurs z przystanku „Szpital” z godz. 22:10 – zmiana na godz. 22:15

Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładzie znaleźć można na także na internetowej stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji. Poza tym będą one zamieszczone na wiatach przystankowych oraz w autobusach komunikacji miejskiej.”

zrodlo belchatow.pl