Młodzieżowa Rada Gminy Bełchatów ? Tak !

Wystarczy, że masz ukończone 13 lat, aby wziąć udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów. Wybory odbędą się już 23 marca.

Wszystkie okręgi wyborcze będą odpowiadać zasięgom okręgów szkolnych placówek oświatowych na terenie całej Gminy Bełchatów. Lokale wyborcze będą usytuowane, na terenach szkół gdzie prowadzona będzie kampania wyborcza. Dyrektorzy placówek przekażą swoim uczniom, informacje gdzie należy zgłaszać kandydata, ilu radnych wybranie zostanie w danym okręgu i jakie działania są dozwolone w prowadzonej kampanii wyborczej. 

” Zarządzeniem Wójta Gminy Bełchatów, Konrada Koca, ogłoszono już także kalendarz wyborczy związany z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów. I tak 26 lutego mają zostać powołane Szkolne Komisje Wyborcze oraz ogłoszone zostaną ich składy. Następnego dnia ruszy rejestracja kandydatów do juniorskiej rady. Kandydaci będą się mogli zgłaszać do 11 marca.
Pełne listy kandydatów zostaną ogłoszone 16 marca, a dzień później ruszy kampania wyborcza.
Będzie ona krótka, potrwa do 22 marca.”

Termin, jaki został wybrany to 23 marca, a głosować będą miały prawo wszystkie osoby mieszkające na terenie Gminy Bełchatów w wieku od 13 do 18 lat. Wyniki wyborów najpóźniej poznamy 30 marca.

źródło : ugbelchatow.pl

zdjęcie : pixabay.com